Mgr. Nina Kulheimová

Specializace: manažer

Jmenuji se Nina Kulheimová a vyučuji děti ve věku 4 až 7 let a školáky v 1. a 2. třídě angličtinu. V poslední době se tak věnuji doučování žáků 1. stupně ZŠ.  Díky svému vzdělání, zkušenostem a praxi jsem pro Angličtinu s Ninou vytvořila originální výukový systém inspirovaný barevným světem dětí. Jedinečná vzdělávací metoda děti nezatěžuje a ony tak mohou cizí jazyk přirozeně vnímat.

Už jako malá jsem si nejraději hrála na školu. Později mě začala zajímat dětská psychologie a to jak se děti učí a poznávají svět. Na vysoké škole jsem vystudovala pedagogiku jazyků. Po té jsem strávila 5 let ve Francii a v Anglii, kde jsem hlídala děti v několika rodinách. S dětmi mě vždy bavilo hrát si a vymýšlet různé kreativní činnosti a aktivity.

Po návratu z Londýna jsem cizí jazyky vyučovala nejprve na střední škole. Brzy jsem ale zjistila, že mě více baví a naplňuje práce s menšími dětmi. Hledala jsem osvědčené metody či alespoň jednu, která by učila děti anglickému jazyku zábavnou při tom ale efektivní formou. Postupně jsem si vypracovala svůj vlastní styl, originální metodu výuky. Při ní se děti uvolní a přirozeně tak cizí jazyk vnímají a vstřebávají slovíčka i běžné fráze.

Kromě pravidelných kurzů v mateřských školách pořádám několikrát do roka tématicky zaměřené akce (Halloween, Vánoce, Velikonoce) a také příměstské letní tábory.

Období koronavirové pandemie mě pak přirozenou cestou přivedlo k rozšíření výukových aktivit. Nově tedy pořádám individuální i skupinové on-line kurzy, tématicky zaměřené na potřeby svých malých žáčků, např.: Get ready to school.